محصول به سبد خرید اضافه شد
0

نرم افزار حسابداری تحت وب

چگونه نرم افزارحسابداری تحت وب مناسب برای کسب وکار خود انتخاب کنیم؟

اگر می خواهید کسب و کار شما هوشمندتر و سریعتر کار کند، نرم افزارحسابداری تحت وب یک سرمایه گذاری عاقلانه است. نرم افزار حسابداری  بهترین گزینه برای حسابداران و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ برای پردازش تراکنش های مالی و مدیریت حساب ها است. در اینجا برخی از مهم ترین ویژگی ها، مزایا و مواردی که باید هنگام انتخاب ابزار حسابداری برای کسب و کار خود در نظر بگیرید، آورده شده است.

نرم افزارحسابداری تحت وب چیست؟

نرم افزارحسابداری مبتنی بر وب، نرم افزار حسابداری است که بر روی سرورهای ابری میزبانی می شود.برخلاف نرم افزارهای که باید روی ویندوز نصب شوند، عملکرد نرم افزار از طریق اینترنت ارائه می شود و تا زمانی که کاربر به اینترنت دسترسی دارد، از طریق رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه امکان دسترسی به داده ها را فراهم می کند.

مزایا استفاده از نرم افزارحسابداری آنلاین:

1) خودکار کردن وظایف

ورود دستی داده ها خسته کننده است. نرم افزار حسابداری موجب می شود که دیگر نیازی نباشد، برای هر صورت حساب داده ها را به صورت دستی وارد کنید و همین امر باعث افزایش بهره برداری مطلوب از زمان میشود. یک سیستم حسابداری خوب از شما میخواهد که فقط یک بار اطلاعات را وارد کنید و زمانی که نیاز به ایجاد تراکنش دارید، به طور خودکار داده های شما را استخراج می کند.

2) محاسبه مالیات

بررسی دستی همه تراکنش‌هایتان، محاسبه میزان بدهی‌تان، و ثبت مالیات دردسرساز است. نرم افزار حسابداری با نگهداری داده ها  در یک فیلد این فرآیند را آسان تر می کند.

3) دسترسی سریع به داده ها

    دسترسی به اطلاعات مالی با نرم افزار حسابداری آسان است. با حسابداری آنلاین شما میتوانید در هر زمان و موقعیت جغرافیایی به تمامی اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و این امر فقط با داشتن اینترنت و کامپیوتر یا هر وسیله ای که بتواند به اینترنت متصل بشود به راحتی انجام می شود.

4) ادغام با سایر ابزارها

هرچه زمان جلوتر میرود و شرکت شما توسعه میابد، داده های که شما با آن ها سر و کار دارید پیچیده تر و بزرگ تر میشود. اگر بتوانید داده های خود را یکپارچه کنید،آن وقت میتوانید به درستی تجزیه و تحلیل انجام دهید و تمرکز خود را بر فروش بیشتر و ارائه خدمات بهتر بگذارید. از ترکیب نرم افزارحسابداری تحت وب با ابزارهای CRM، درگاه های پرداخت بانکی،برنامه های که گزارشات جامعی را ارائه میدهند و سیستم های مدیریت اطلاعات می توانید مدیریت بخش مالی را به خوبی انجام بدین.

5) کاهش از بین رفتن اطلاعات

تهیه نسخه پشتیبان از اوراق و کتاب ها کار دشواری است و اکثر مردم حاضر نیستند حساب های خود را با دست کپی کنند. اگر از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکنید، ممکن است به راحتی سند مهمی را از دست بدهید. نرم افزارحسابداری تحت وب داده ها را به گونه ای سازماندهی و ذخیره می کند که سوابق شما را در صورت نیاز به راحتی بازیابی کند. سیستم های حسابداری مبتنی بر وب همچنین دارای پشتیبان گیری منظم برای جلوگیری از از دست رفتن داده ها هستند.

مهم ترین ویژگی های نرم افزارهای حسابداری آنلاین:

 • پردازش فاکتور

صدور فاکتور نیاز اساسی هر کسب و کاری است.از جمله خدماتی که نرم افزار حسابداری در اختیار کاربران خود قرار میده این است که فاکتورها را به دقت بررسی میکند و میزان بدهی و پرداختی ها را محاسبه می کند.

 

 • پرداخت های آنلاین

 جمع آوری پرداخت ها یک بخش ضروری از انجام تجارت است، بنابراین نرم افزار حسابداری باید این کار را برای شما آسان کند. نرم افزار حسابداری خوب از ترکیب درگاه های پرداخت بانکی پشتیبانی می کند.

 

 • حساب های پرداختنی

پیگیری هزینه های خود و میزان پولی که بدهکار هستید برای تجارت شما بسیار مهم است. نرم‌افزار حسابداری باید ویژگی‌هایی مانند ثبت سفارشات، نوع پرداخت ها، میزان نقدینگی، ارزش افزوده هر کالا را ارائه دهد تا بخش هزینه های شغل شما تا حد امکان شفاف باشد.

 

 • بانکداری


یک نرم افزار حسابداری باید بتواند ارتباطی با بانک ایجاد کند تا بتوانید تراکنش های مثل دریافت وجه و انتقال وجه  را از طریق این سیستم انجام دهید و انواع عملیات های بانکی خود را به سیستم حسابداری آنلاین وارد کنید. برخی از نرم افزارها فراتر از این عملکردهای اساسی هستند و ویژگی هایی مانند فید خودکار بانک، تطبیق تراکنش ها را ارائه می دهند.

 

 • گزارش نویسی

حسابداری بدون تحلیل اعداد بی نتیجه است. نرم افزارهای حسابداری لیستی از گردش حساب و گزارشی از عملکرد شما از ابتدای سال مالی تا به اکنون را در اختیارتان قرار میدهند.

 

 • فهرست

بررسی موجودی برای مشاغلی که عرضه کننده کالا هستند ضروری است. نرم‌افزارحسابداری با بررسی اقلام موجود در انبارها، ارسال پیام در صورت نبودن کالای مورد نظر می‌تواند به ساده‌سازی روند تجاری شما کمک کند.

 

 • محاسبه زمان

برای مشاغل مبتنی بر خدمات که از مشتریان برای زمان صرف شده برای یک پروژه یا کار هزینه می گیرند، ویژگی محاسبه زمان یک ضرورت است. در بهترین حالت، با وارد کردن ساعت های کاری و تنظیم نرخ هزینه ها برای هر ساعت ، میزان درآمد از هر حرفه ای را به صورت واضح و دقیق محاسبه می شود و در اختیار کاربران قرار میگیرد.

 

 • پشتیبانی آنلاین

شما با توجه به میزان وقت خود باید انتخاب کنید که آیا می خواهید حسابداری را به صورت آفلاین یا به صورت برخط انجام دهید. انتخاب شما به مدل و نوع درآمد شما مرتبط است. به دلیل قابلیت های سیستم آنلاین انتخاب اکثر حسابداران این نوع از ابزار حسابداری است.

 

 • امنیت داده ها

اگر حسابداری آنلاین را انتخاب می کنید، امنیت داده ها یکی از مهم ترین مواردی است که باید به دنبال آن باشید. در مورد نحوه و مکان ذخیره داده های خود با شرکت ارائه دهنده نرم افزارحسابداری تحت وب صحبت کنید. همچنین باید از زمان پشتیبان‌گیری از داده‌ها مطلع شوید و مطمئن شوید که به اندازه کافی برای نیازهای شما مفید هستند.

 • مقیاس پذیر

اکثر صاحبان مشاغل در انتخاب برنامه حسابداری که نیازهای آنها را در رفع می کند، دچار سردرگمی می شوند. سیستمی را انتخاب کنید که بتواند با کسب و کار شما مقیاس پذیر باشد، به زبان ساده تر یعنی نرم افزار پاسخگوی هرگونه تراکنش به تعداد زیاد باشد.

 • پشتیبانی فنی

سیستم حسابداری که انتخاب می‌کنید باید پنل کاربری مناسب داشته باشد. باید فرض کنید که در برخی مواقع به پشتیبانی فنی نیاز خواهید داشت و به دنبال نرم افزارحسابداری تحت وب باشید که از طریق ایمیل یا تلفن پشتیبانی ارائه می دهد.

نتیجه گیری:

شما می توانید در هر زمانی و در هر مکانی با یک نرم افزارحسابداری تحت وب به داده های مالی خود دسترسی داشته باشید. نیازی نیست نگران اتلاف وقت با دانلودها و به‌روزرسانی‌هایی باشید که با نرم‌افزار معمولی ارائه می‌شوند. برخی از نرم افزارهای حسابداری تحت وب حتی با برنامه تلفن همراه در دسترس هستند. با این سیستم می توانید بدون این که مجبور باشید در دفتر خود بنشینید، به حساب های خود دسترسی داشته باشید یا نقدینگی خود را بررسی کنید.

    حسابداری می تواند یک فرآیند پیچیده باشد و آخرین چیزی که شما نیاز دارید یک سیستم حسابداری است که تشخیص بهترین آن ها بسیار دشوار است. بنابراین برنامه ای را انتخاب کنید که رابط کاربری آسانی داشته باشد. نرم افزارحسابداری سکان بهترین فرصت برای رشد روز افزون تجارت و سرمایه شما عزیزان است.

برای دریافت مشاوره تلفنی در مورد نرم افزار حسابداری تحت وب میتوانید فرم زیر را کامل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

رفتن به بالای صفحه

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزار حسابداری سکان می باشد. طراحی و پشتیبانی توسط:گروه بین المللی سما

 

question